Najpopularniejsze

• 1 września 2020
  • wyświetleń: 3800

Podbeskidzie wygrywa z Górnikiem Zabrze w meczu sparingowym

Drużyny Podbeskidzia Bielsko-Biała i Górnika Zabrze zmierzyły się w towarzyskim meczu, rozegranym na Arenie Zabrze. Górale pokonali gospodarzy 1:0, a jedyna bramkę w meczu zdobył Ivan Martin.

Podbeskidzie wygrywa z Górnikiem Zabrze w meczu sparingowym · fot. Podbeskidzie Bielsko-Biała

O godzinie 13.40 na Arenie Zabrze rozpoczął się mecz sparingowy pomiędzy Górnikiem Zabrze a Podbeskidziem. Trener Krzysztof Brede miał okazję do sprawdzenia szerokiego grona zawodników, którzy nie zagrali od pierwszej minuty we wczorajszym meczu z Cracovią. W składzie Górali zobaczyliśmy debiutantów - Milana Rundicia i Dominika Frelka. Od pierwszej minuty też Filip Modelski, wracający do gry po kontuzji barku.

W drugiej części gry na boisku pojawili się Adrian Rakowski i Maksymilian Sitek - kolejny debiutant, którzy zastąpili Dominika Frelka i Filipa Laskowskiego. W bramce Rafała Leszczyńskiego zmienił Arkadiusz Leszczyński. W 80. minucie meczu padła jedyna bramka tego spotkania - agresywny pressing na stoperach Górnika wywarli Ivan Martin i Sitek , którzy sprowokowali defensora do popełnienia błędu. Do za krótko zagranej piłki w kierunku bramkarza dopadł Hiszpan, który przelobował bramkarza Górnika i wyprowadził Podbeskdzie na prowadzenie. Kilka minut później na boisko wszedł jeszcze Bartłomiej Kręcichwost, który zastąpił strzelca gola.

Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Podbeskidzia. Dla Górali był to wartościowy sprawdzian na tle mocnego przeciwnika. Wyjeżdżamy z Zabrza z zasłużonym zwycięstwem!

Górnik Zabrze - TS Podbeskidzie 0:1

(80' Ivan Martin)

Podbeskidzie: R. Leszczczyński (70' A. Leszczyński) - Jaroch, Bashlai (45' Batelt), Rundić, Modelski - Laskowski (65' Sitek), Kocsis, Ubbink, Frelek (65' Rakowski), Marzec - Ivan Martin (83' Kręcichwost)