Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 września 2020
  • wyświetleń: 1053

Druga partia ekologicznych Solarisów już w "Komunikacji Beskidzkiej"

Druga, ostatnia dostawa nowych ekologicznych i bezpiecznych autobusów Solarisów Urbino 12 CNG zaparkowała już na placu Komunikacji Beskidzkiej/PKS w Bielsku-Białej- 13 sztuk. Wkrótce wyjadą na drogi powiatu bielskiego i okolic.

Druga partia ekologicznych Solarisów już w "Komunikacji Beskidzkiej"
Druga partia ekologicznych Solarisów już w "Komunikacji Beskidzkiej" · fot. Powiat bielski


Mieszkańcy mieli już okazję podróżować nowymi pojazdami. Pierwsze autobusy wożą pasażerów od czerwca. Wszystkie są 12-metrowe, mogą przewieźć jednorazowo w komfortowych warunkach 90 pasażerów, w tym 32 na miejscach siedzących. Autobusy są wyposażone w klimatyzację, monitoring, wi-fi, gniazdka na USB, mają przyciemniane szyby i są niskopodłogowe. Są przyjazne pasażerom niepełnosprawnym, jest też miejsce dla psa- przewodnika osoby niedowidzącej.

W ramach projektu "Rozwój niskoemisyjnego transportu publicznego Powiatu Bielskiego - zakup taboru autobusowego" zakupiono 26 autobusów na gaz CNG. Na inwestycję wartą 32 mln zł udało się pozyskać środki unijne w wysokości 22,6 mln zł.

mp / bielsko.info, źródło: Powiat Bielski

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.